1. Sobota, 19.10.2019

PTTK Klub Turystyczny WYBRZEŻE oraz Nordic Walking Team Gdynia zapraszają w sobotę, 19 października 2019r. na Wędrówkę Szlakiem Sopockich Punktów Widokowych.
    • Zbiórka: godz. 09:15 na przystanku autobusowym przy SKM Wzgórze św. Maksymiliana.
    • Odjazd: godz. 09:33 autobusem linii S do Pętli Reja w Sopocie.
    • Start wędrówki: godz. 09:50 z Pętli Reja, gdzie spotkamy się z osobami jadącymi z kierunku Gdańska.
    • Dystans marszu: około 10 km.
    • Tempo marszu: rekreacyjne.
    Powędrujemy przez wielce urokliwe lasy sopockie szlakiem, który łączy swym przebiegiem kilka punktów widokowych znajdujących się na terenie Sopotu, takich jak: Glinna Góra, Wzgórze Królowej Marysieńki, Łysa Góra, Wzgórze Olimpijskie, Wzniesienie Strzeleckie, czy Lisie Wzgórze. Licząc na to, że pogoda będzie słoneczna będziemy mieli okazję podziwiać sopockie lasy skąpane w kolorach złotej jesieni. Zabieramy ze sobą kijki nordic walking, suchy prowiant, wodę i cały plecak dobrego humoru.

Członkowie PTTK są ubezpieczeni, natomiast pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.
    Prowadzenie:
    • Joanna
    • Ania
    • Wojtek
  2. Sobota, 09.11.2019

Bardzo miło jest nam zaprosić członków Klubu Turystycznego "Wybrzeże" na wędrówkę do Chatki w Gołębiewie połączoną z biesiadą przy ognisku w dniu 9 listopada :)
    Naszą wędrówkę rozpoczniemy na peronie Sopot-Wyścigi ok. godz. 15:00 (dokładna godzina odjazdu SKM ze stacji Gdynia-Wzgórze Św. Maksymiliana zostanie podana 21 października po zmianie rozkładów jazdy SKM) i powędrujemy przez Trójmiejski Park Krajobrazowy ok. 6 km do Leśniczówki w Gołębiewie. Tam ok. godz. 16:00 rozpoczniemy biesiadę przy ognisku i ... aromatycznym grzańcu. Dlatego też prosimy o przyniesienie czerwonego wina bądź grzańca bądź przyprawy korzennej do grzańca, które uwarzymy w ogromnym 50-litrowym garnku, w celu wzniesienia toastu za wszelką pomyślność dla Klubu i zdrowie oraz wytrwałość dla Klubowiczów. Proszę pamiętać o zabraniu własnych kubeczków do konsumpcji tego wspaniałego trunku :) Ponadto należy się zaopatrzyć w kiełbaski, szaszłyki, pieczywo, ziemniaki, owoce i inne specjały, które będziemy piec przy ognisku lub na ruszcie. Mile widziane będą także wszelkiego rodzaju wypieki, słodkości oraz owoce, w celu wspólnej konsumpcji w trakcie biesiadowania. Przewidziane są także dodatkowe atrakcje w postaci muzyki na żywo z akordeonem i ukulele 🎶 Mamy nadzieję, że nasi nadworni muzycy nie zawiodą i będą w tym dniu z nami :) Na imprezę obowiązują zapisy, ponieważ chatka pomieści tylko 50 osób.
    Zgłoszenia będę przyjmowała ja czyli Ania, TYLKO I WYŁĄCZNIE SMSem NA NUMER 667-267-596. W informacji proszę podać ile osób jest zgłaszanych (imiona i nazwiska). Oczywiście pierwszeństwo zapisów przysługuje naszym Klubowiczom, jednak jeżeli będą jeszcze wolne miejsca w ostatnim tygodniu przed imprezą, to wtedy będziemy uzupełniać listę sympatykami (wcześniej sympatycy mogą się zgłaszać na listę rezerwową :) Ponadto jeżeli ktoś kto się zapisał nie będzie jednak mógł wziąć udziału - proszę o niezwłoczną informację - zaprosimy kogoś z listy rezerwowej ;) Dodatkowo proszę o przygotowanie gotówki, ponieważ wynajęcie leśniczówki jest płatne i na miejscu będziemy zbierać od każdego uczestnika po ok. 10 zł :) Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 19:00, kiedy to wspólnie wyruszymy w drogę powrotną w kierunku Sopotu-Wyścigi, natomiast chętne osoby będą mogły udać się do Gdańska-Osowy na autobus 171 odjeżdżający w kierunku Karwiny TESCO lub Oliwa Pętla Tramwajowa. Osoby chętne zabierają ze sobą kijki do nordic walking. Przypominam także o czołówkach, które będą niezbędne podczas wędrówki w obie strony :) Członkowie PTTK są ubezpieczeni, natomiast pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie. Organizacja i prowadzenie imprezy:
    • Ania
    • Asia