1. Sobota, 07.12.2019

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Klubu Turystycznego "Wybrzeże" na VII Mikołajkowe Nordic Walking, które odbędą się 7 grudnia 2019 r. w Enklawie Ekologiczno Historycznej w Obliwicach. Jest to szczególne wydarzenie, ponieważ w jego trakcie świętujemy Światowy Dzień Marszu bez rywalizacji World Walking Day :) Tego dnia nie ścigamy się tylko wspólnie maszerujemy, delektując się po drodze gorącą czekoladą przygotowaną na mleku prosto od krowy :) Każdy uczestnik 7,7 km Marszu otrzyma na starcie czapkę Mikołaja, a na mecie certyfikat "Mikołaja Nordic Walking 2019". Ponadto po zakończeniu Marszu odbędzie się Biesiada, podczas której będzie możliwość upieczenia kiełbaski na ognisku, a także skosztowania kaszubskich specjałów, takich jak: chleb ze smalcem, kartofle, śledzili, ciasta itp. Poczęstunek jest bezpłatny. Na imprezę jedziemy autokarem, którego koszt od osoby wynosi 20 zł . Limit uczestników wynosi 50 osób, ponieważ tyle jest miejsc w autokarze.
    • Zbiórka uczestników w dniu 7 grudnia o godz. 8:45 pod dawną pocztą obok Dworca PKP w Gdyni - Głównej. Prosimy o punktualne przybycie, ponieważ odjeżdżamy o godzinie 9:00.
    • Powrót do Gdyni planowany jest ok. godz. 18:30 - 19:00.
    ZAPISY TYLKO I WYŁĄCZNIE SMS NA NUMER TELEFONU: 667-267-569 DO PAWŁA. W wiadomości KONIECZNIE proszę podać: IMIĘ I NAZWISKO oraz DATĘ URODZENIA, ponieważ jest to niezbędne do rejestracji uczestników. Na imprezę zapraszamy zarówno członków, jak i sympatyków Klubu, jednakże członkowie mają pierwszeństwo zapisu.
    Kwotę 20 zł za autokar proszę wpłacać na rachunek bankowy do dnia 1 grudnia:
    • PAWEŁ KURGAN - 03 1240 1242 1111 0010 3747 9937
    W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko osoby/osób, których płatność dotyczy.
    Członkowie Klubu są ubezpieczeni, natomiast pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
    (Paweł K. - telefon kontaktowy - 667-267-569)
  2. Sobota, 14.12.2019

PTTK Klub Turystyczny WYBRZEŻE oraz Rada Dzielnicy Wielki Kack zapraszają w sobotę, 14 grudnia na GDYŃSKI MIKOŁAJKOWY MARSZ NORDIC WALKING.
    • Zbiórka i start: godz. 10:00 przy stacji PKM Karwiny.
    • Dystans marszu: około 9 km. Tempo marszu: rekreacyjne.
    • Zakończenie: godz. 13:00 na granicy Gdyni z Sopotem.
    MARSZ MIKOŁAJKOWY to okazja do zbiórki na rzecz Gdyńskiego Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań. Na miejscu zbiórki będzie wolontariusz z puszką, do której będziemy zbierali dobrowolne datki. Najlepiej w kwocie 10 zł od osoby, ale oczywiście większe datki jak najbardziej mile widziane.
    Zabieramy ze sobą:
    • kijki do nordic walking, jednak wędrowcy bezkijowi także bardzo mile widziani
    • suchy prowiant i ciepłe picie, bo zrobimy sobie mini piknik na świeżym powietrzu,
    • obowiązkowo mikołajkowy element stroju, np. czapkę mikołaja, uszy renifera itp